XXIV Niedziela Zwykła - 13.09.2020 r.

1. W poniedziałek 14.09 Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

2. We wtorek 15.09 Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. O godz. 16:00 Adoracja Przenajświętszego Sakramentu Apostolstwa Dobrej Śmierci i Msza Św. w int. tej modlitewnej wspólnoty. W tym dniu przypada również 10 r. śmierci ks. Eugeniusza Bidy, duszpasterza w naszym mieście podczas tragicznego pożaru pierwszej kaplicy - pamiętajmy w modlitwie o zmarłym kapłanie.

3. W piątek 18.09 Święto Św. Stanisława Kostki patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w niedzielę 20.09 i 27.09 po Mszy Św. o godz. 12:00.

5. Zapraszamy chłopców od IV klasy do włączenia się do wspólnoty ministranckiej. Zapisy prowadzi ks. Mateusz. Zachęcamy też do włączenia się do innych grup formacyjnych i modlitewnych w naszej parafii: do ruchu Światło–Życie, do scholi, do chóru, KŻR, do Apostolstwa Dobrej Śmierci, Grupy Intronizacyjnej, do koła Przyjaciół Radia Maryja, do grupy Lektorów, do kręgu rodzin Domowego kościoła, do parafialnego Zespołu Caritas. W grupach tych pogłębiamy naszą wiarę i ożywiamy wspólnotę parafialną.

6. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne za tydzień po Mszy Świętej o godz. 12:00.

7. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku prezentuje wystawę o Słudze Bożym Kard. Stefanie Wyszyńskim.

8. Spotkanie modlitewno-formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca naszej Archidiecezji w sobotę 19.09. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10:00 w Katedrze białostockiej.

9. Dzisiaj zgodnie z decyzją papieża Franciszka są zbierane ofiary do skarbonek na Grób Pański – zbiórka została przeniesiona z Wielkiego Piątku br. A w przyszłą niedzielę na KUL i Centrum Formacji.

Życzymy Parafianom i Gościom dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.Ogłoszenia archiwalne