I Niedziela Adwentu - 1.12.2019 r.

1. Adwent przypomina nam o przyjściu Chrystusa Pana na końcu czasów oraz tajemnicy Bożego Narodzenia. Wyrazem naszej gotowości na przyjście Pana jest modlitewne czuwanie, którego symbolem jest udział w Mszach św. Roratnich, które będą sprawowane: we środę o godz. 17:00 (zapraszamy szczególnie dzieci aby przybywały do kościoła z lampionami), w sobotę o godz. 7:00 i 17:00 oraz niedzielę o 7:00.
Już dzisiaj zorganizujmy czas na Rekolekcje Adwentowe w środę i czwartek 18 i 19 grudnia.
2. Dzisiejsza niedziela jest też pierwszą niedzielą miesiąca. Błogosławieństwo dzieci po Mszy św. o godz. 10:30, a po godz. 12:00 adoracja Przenajświętszego Sakramentu do godz.17:00.
3. W tygodniu:- Pierwszy Czwartek miesiąca – dzień dziękczynienia za obecność Pana Jezusa w Eucharystii oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, popołudniowa adoracja w ciszy od godz. 16:00. Mszę św. o godz. 17:00 będzie koncelebrował przedstawiciel AWSD w Białymstoku. Po Mszy św. spotkanie w sali parafialnej Grona Przyjaciół Seminarium;
- Pierwszy Piątek - zadośćuczynienie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy popełnione przez nas i naszych bliźnich. Odwiedziny chorych od godz. 9:00, prosimy też o podanie adresów innych chorych do adwentowej spowiedzi.
-Pierwsza Sobota - wynagrodzenie za bluźnierstwa i zniewagi obrażające Niepokalane Serce Maryi. Pierwszosobotnie Nabożeństwo z Rozważaniem Tajemnic Różańcowych po zakończonej Mszy Św. o godz. 17:00
4. 6 grudnia wspomnienie Św. Bpa Mikołaja słynącego z dobroczynności.
5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W ramach Godziny Łaski będzie sprawowana Msza św. o godz. 12:00, a po Niej Nabożeństwo Różańcowe. Podczas Mszy Świętej o godzinie 10:30 odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Tego dnia apel Maryjny w kościele o godzinie 21:00.
6. Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, który będzie pomocą w przeżywaniu czasu Adwentu i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.
7. Nasza parafia jest współorganizatorem autokarowej pielgrzymki do Medjugorje ze zwiedzaniem Dubrownika i Wiednia w dniach 12-19.06.2020 r. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. proboszcza.Ilość miejsc ograniczona, prosimy więc o sprawną decyzję.
8. Po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła będzie można zakupić sianko pod obrus wigilijny, pocztówki i ozdoby choinkowe wykonane przez dzieci należące do naszej parafialnej Oazy. Ofiary przeznaczone będą na potrzeby naszej młodzieży. Za wszelkie przejawy dobroci składamy serdeczne Bóg zapłać. Ozdoby rozprowadzają też dzieci ze szkoły nr 2. Zebrane środki będą przeznaczone na organizację koncertu kolęd.
9. W minioną niedzielę zebraliśmy na budowę naszych organów 8750 zł - Bóg zapłać ofiarodawcom.
10. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do skarbonek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
11. Za chwilę zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Będziemy mogli je nabyć w zakrystii. Są również do nabycia wigilijne świece Caritas.
12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia.Ogłoszenia archiwalne