VI Niedziela Wielkanocna - 17.05.2020 r.

1. Dzisiaj o godz. 12:00 będzie sprawowana Msza Św. dziękczynna w 100 r. urodzin Św. papieża Jana Pawła II, która przypada poniedziałek 18.05. Nasza parafia ma przyznane relikwie Św. Papieża, ale z racji epidemii są one jeszcze w Rzymie, stąd uroczyste wprowadzenie planowane na 18.05 zostało przeniesione na późniejszy termin.
W tym miejscu dziękujemy naszej parafiance za ufundowanie relikwiarza Św. Jana Pawła II.

2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Ks. Arcybiskup Metropolita przedłużył dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do 25 maja br. Trwajmy nadal na modlitwie w naszych domach, korzystając z licznych możliwości transmisji w mediach.

4. Od dzisiaj w naszym kościele w czasie Mszy Św. i nabożeństw mogą przebywać jednocześnie 54 osoby (Jedna osoba w dużej ławce). Osoby przebywające w kościele powinny zachować odległość 2 m i mieć zasłonięte usta i nos (z wyjątkiem kapłana sprawującego liturgię).

5. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie po Mszy Św. wieczornej. W niedziele po Mszy Św. o godz. 12:00, a w piątki w ramach cotygodniowej Adoracji. Jednoczmy się też w naszych domach we wspólnej modlitwie litanią loretańską. Od piątku 22 maja, z nabożeństwem majowym będziemy łączyć Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. Przypominamy, że przykazania kościelne zobowiązują do tego, by przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty i przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą. Okres wielkanocny trwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Najświętszej Trójcy, w tym roku do 07.06. Gorąco zachęcamy te osoby (starszych, młodszych, młodzież i dzieci), które jeszcze nie przystąpiły do spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej, aby uczyniły to w najbliższym czasie. W dni powszednie spowiadamy 15 min przed Mszą Św. i podczas nabożeństw majowych. W niedzielę spowiedź w czasie Mszy Św.

7. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-9:00 i 16:00-16:40.
W sprawach pilnych kontakt z ks. dyżurnym 605-311-563.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy pomimo niemożliwości obecności i uczestnictwa we Mszy św. w kościele, pamiętają o potrzebach związanych z utrzymaniem świątyni i parafii i składają ofiary do skarbonek w kościele oraz wpłacają na konto. Bóg zapłać też za ofiary złożone dzisiaj na tacę.

Niech Jezus Miłosierny będzie dla nas źródłem nadziei i oparciem w trudnym czasie. A Matka Najświętsza otacza nas płaszczem swojej opieki.Ogłoszenia archiwalne